MUDr. Pavlík

privátní zubní ordinace

Online objednávka

Vybavení ordinace

Naše zubní ambulance je vybavena nejmodernější přístrojovou technikou od renomovaných výrobců, což je základní předpoklad pro vysokou úroveň ošetření našich pacientů. Disponujeme všemi přístroji, které jsou potřebné pro vysoce kvalitní vyšetřování a léčbu pacientů.

Pohodlné křeslo od firmy OMS zaručuje komfortní ošetření.

Ortopantomograf (nebo-li OPG od firmy AJAT) se používá ke zhotovení velkých panoramatických snímků zachycujících obě čelisti, chrup, čelistní klouby, čelistní dutiny a dutinu nosní. Výsledný snímek (ortopantogram) pomáhá při diagnostice odhalit všechny patologické nálezy.

Miniaturní Intraorální digitální kamera přenáší obraz z ústní dutiny přímo na monitor počítače. Díky desetinásobnému zvětšení Vám můžeme ukázat stav Vašeho chrupu před zákrokem i po něm, a Vy se tak můžete přesvědčit o jeho výsledku.

Intraorální rentgen (od firmy VATECH) je digitální rentgenový přístroj v blízkosti zubního křesla umožňující zhotovení malého rentgenového snímku v ústech kdykoli v průběhu ošetření. Přístroj je schopen pořídit RTG snímek rovnou v digitální podobě, čímž snižuje radiační zátěž pro pacienta a zvyšuje komfort ošetření. Navíc tyto snímky pomáhají odhalovat i drobné mezizubní kazy či kazy pod výplněmi a korunkami, které nejsou pouhým okem viditelné.

Endomotor X-Smart plus (fa. Maillefer) je moderní přístroj umožňující strojové ošetření kořenového kanálku. Toto ošetření je mnohem důkladnější a přesnější než jen pouhé opracování ručními nástroji. S jeho pomocí se mnohonásobně zvyšuje úspěšnost ošetření a snižuje se riziko následných komplikací. Pro zachování zubu musí být kanálek vyčištěn v celé jeho délce a k tomu slouží přístroj na měření délky kanálku RAYPEX 6.

K chirurgickým výkonům (chirurgické extrakce, implantace) používáme Satelec Implantcenter - kombinace chirurgického motoru a šetrného piezo (ultrazvukového) stroje.

K provádění chirurgických zákroků řezem, koagulací nebo jejich kombinací používáme elektro kauter. Používá se k ošetření měkkých tkání, jako jsou dásně, slizniční řasy či papily. Při zákroku s využitím elektrokauteru dochází ke koagulaci (stavění krvácení), a tím k vytvoření optimálních podmínek potřebných pro daný výkon.

Moderní stomatologické ošetření si nelze představit bez kompozitních výplní. Při jejich přípravě se využívá světlo polymerační lampy. Tato lampa pomámá k tuhnutí (polymerizaci) výplňových kompozitních materiálů.

Na řadu zákroků využíváme také binokulární lupové brýle. S nimi nám neunikne sebemenší detail.