MUDr. Pavlík

privátní zubní ordinace

Online objednávka

Služby

Naše komplexní stomatologická péče zahrnuje řadu výkonů v rámci různých oborů zubního lékařství.

Konzervační stomatologie

Kompozitní výplně

Kompozitní výplň, označována jako “bílá plomba”, je materiál používaný k náhradě ztracené části zubu, zejména při rekonstrukcích předních zubů, kde je estetika na prvním místě.

Endodoncie

Endodontické ošetření je ošetření kořenových kanálků. K tomuto ošetření se přistupuje u komplikací zubního kazu (např. zánět v zubu) nebo u odumření zubní dřeně. Samotné ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků a v jejich hermetickém zaplnění. Slouží k uchování nevitálního (mrtvého) zubu v dutině ústní, a to bez omezení jeho funkce.

Protetika

Korunky

Korunka nahrazuje větší část zubu ztracenou kazem či úrazem při zachování vlastního kořene zubu. Zhotovují se pevně fixované metalokeramické nebo estetické celokeramické korunky.

Keramická / kompozitní faseta

Keramická / kompozitní faseta nahrazují mírnou ztrátu tvrdých zubních tkání, mohou korigovat estetické nedokonalosti zubu způsobené vývojovým poškozením tvrdých zubních tkání. Pomocí faset mohou být uzavřeny mezery mezi zuby, změněn tvar či barva zubů nebo srovnány křivé zuby.

Celokeramické korunky

Korunka vytváří umělý plášť zubu, který ho chrání. Nejvhodnějším materiálem pro jejich zhotovení je celokeramika, která zajistí přesnost, dlouhodobou životnost a estetiku. Celokeramické materiály umožňují náhradu ztracených zubů, popřípadě ošetření různých defektů zubů.

Metalokeramické korunky

Metalokeramické korunky představují standard mezi korunkami jak ve viditelném úseku chrupu, tak v místech, která nejsou na první pohled vidět. Vnitřní část korunky tvoří kovová kapna (z ušlechtilých kovů) a na ní je pomocí fasetovací techniky napálena keramická vrstva (porcelán) v odstínu přirozeného zubu či zbylého chrupu.

Můstek

Můstek nahrazuje celý zub nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou.

Snímatelná náhrada

Jednoduchou formou snímatelné náhrady je vyndávací pryskyřičná protéza, která nahrazuje několik chybějících zubů (částečná snímatelná protéza) nebo protéza nahrazující všechny zuby v čelisti (celková snímatelná protéza).

Parodontologie

Parodontologie se zabývá onemocněním závěsného aparátu zubu (parodontem), prevencí i péčí o něj. Léčba onemocnění parodontu je vždy dlouhodobá. Základem je dokonalá zubní hygiena a po konzultaci s lékařem vhodná léčebná terapie s cílem zachránit dásně a udržet chrup pacienta co nejdelší dobu ve funkčním stavu.

Dentální hygiena

Náplň dentální hygieny umožňuje při pravidelné aplikaci spolehlivě předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. V prvé řadě jde o profesionální čištění zubů a ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene a všech nánosů a pigmentací, které do úst nepatří, a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst. Ve druhé řadě je to neméně důležitá výuka správné péče o zuby, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a nevhodných pomůcek pro čištění. Cílem je sestavení individuálního hygienického programu pro každého klienta, který by umožnil každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby.

Dětská stomatologie

Správná péče již od prvních prořezaných zoubků je důležitým krokem pro zdravý chrup na celý život. První prohlídka miminka by měla být do prvního roku, kdy už bývají prořezané první zoubky. Postupné seznámení se zubařským křeslem, nácvik čištění zoubků, citlivý, trpělivý a profesionální přístup je samozřejmostí.

Preventivní stomatologie

Preventivní péče je základní a nejdůležitější obor ve stomatologii. Má za úkol předcházet onemocněním, v pravou chvíli diagnostikovat počínající onemocnění a včasným léčením předejít jeho komplikacím. Za optimální interval preventivních prohlídek ve stomatologii se považuje půl roku. U některých rizikových skupin pacientů jej lze podle potřeby zkrátit.